برگشتن به کتاب
فروش!

کتاب هر آنچه باید راجع به ADHD بدانید

8,900 تومان 4,900 تومان

این محصول به صورت دانلودی بوده و پس از پرداخت لینک دانلود برای شما ارسال خواهد گردید. در صورت تمایل به دریافت کتاب فیزیکی همراه با امضاء نویسند کتاب می توانید با شماره های فروشگاه تماس گرفته و پس از واریز مبلغ به حساب در تهران و یا شهرستان ها به صورت پست پیشتاز در کمتر از دو روز کاری کتاب را با امضاء مولف تحویل بگیرید.
یک کتاب بهترین هدیه برای آنان که خودشان و فرزندانشان را دوست دارید.

در انبار موجود نمی باشد

توضیحات

 

سر فصل های کتاب ADHD به تالیف خانم دکتر سارا هاشم پور دکترای تخصصی رشد کودک 

تاریخچه مختصری از ADHD:

اشتباهاتی که در مورد ADHD وجود دارد

نشانه هایی که ممکن است نمایانگر این باشد که کودک نوپای شما ADHD دارد

چگونه  ADHD را در کودکان زود تشخیص دهیم؟

ژنتیک چگونه با ADHD در ارتباط است.. 

آیا مغز کودکان ADHD متفاوت از مغز افراد عادی است؟.

آیا فرزندم میتواند از ADHD رهایی یابد

ADHD در طول زمان چگونه تغییر میکند

ADHD چه فوایدی میتواند برای شما داشته باشد؟. 

نگاهی به گزینه های درمانی ADHD.. 

دارو درمانی و سوال جوابهای رایج در مورد دارو های ADHD.. 

آیااستفاده از داروهای ADHD لازم است.. 

چرا دارو های ADHD سالیان پیش تجویز نمیشدند؟.

چه دارو هایی برای درمان ADHD استفاده میشود؟

آیا دوز داروها باید همانطور که کودک بزرگتر میشود افزایش پیدا کند؟

آیا داروی  ADHD میتواند مورد سوء استفاده قرار گیرد؟

چه زمانی میتوانم بگویم که کودک من به دارو نیاز دارد؟

آیا درمان های دارویی خطرناک است؟‌

عوارض جانبی رایج داروهای محرک ADHD.. 

آیا روان درمانی به کودکان ADHD کمک میکند؟

استفاده از رفتار درمانی در درمان ADHD.. 

درمان های خانگی برای ADHD.. 

بهترین رژیم غذایی برای ADHD چیست؟

ورزش و تاثیرات مثبت آن برADHD:

راههایی که باعث میشود کودکان مبتلا به ADHD  بهتر بخوابند

مسائل رفتاری رایج در کودکان ADHD.. 

پرورش و تربیت کودک مبتلا به ADHD.. 

چند نکته کلیدی برای والدین

چگونه میتوان کودک ADHD را سازماندهی کرد

مشکلاتی که کودکان ADHD در مدرسه مواجه هستند

فقدان تمرکز

بیش فعالی.. 

مسائل رفتاری.. 

ضعف در سازماندهی امور. 

آیا کودکان ADHD میتوانند در مدرسه موفق شوند؟

کودکانی که ADHD دارند چگونه میتوانند در مدرسه نمرات بهتری کسب کنند؟

مدیریت دانش آموزانی که ADHD دارند

چگونه میتوان فورانهای خشم مرتبط با ADHD را مدیریت کرد؟

ADHD در بزرگسالان چگونه است؟

تشخیص ADHD در بزرگسالی و نشانه های آن.

اهمیت تشخیص درست و به موقع از ADHD.. 

 

مقدمه ای بر کتاب ADHD

شاید این یکی از آن کتاب هایی باشد که شما اتفاقی از قفسه کتاب خانه برداشته باشید! یا اینکه کسی این کتاب را به شما پیشنهاد داده ، شاید هم یک هدیه باشد. به هر صورت این کتاب را اکنون در دست گرفته اید، یک کتاب کوچک اما با مطالبی ارزشمند ئ کاربردی. چه یک پدرو مادر علاقه مند به تربیت مناسب تر کودک خود و چه یک روانشناس حیطه کودک و یا یک معلم دلسوز این کتاب راهنمای مناسبی برای شما خواهد بود. که این اختلال را در کودکان یافته و در جهت بهبود آن تلاش کنید.

چند ماه پیش در اواسط سال ۲۰۱۷ خانم سارا هاشم پور برنامه ای را پس از گردآوری مطالبی از کلاس های مختلف که در نفاط جهان گردآوری نموده بودند، به ایران بازگشتن و قصد ارائه منسجم این مطالب به هم میهنان را داشتند. ابتدا طرح را به صورت برگزاری دوره آموزشی کوتاه مدت کارگاهی بررسی نمودیم و بسیار طرح عالی بود اما نبود منابع عالی در این زمینه به صورت پارسی ما را بر آن داشت تا این بخش به صورت فراگیر تر جهت امکان استفاده تعداد افراد بیشتری  از پارسی زبانان بصورت کتاب چاپ گردد.

هر چند مسئله ADHD به نوبه خود یک مسئله فراگیر است. ترجمه کتاب اصلی توام با این مطالب یک انسجام جهت پر کردن خلاء های تمثیلی را به وجود آورده. یعنی تنها از یک بعد به مسئله کودکان و نحوه بیش فعالی آنها توجه نشده است. برای خود من که با کودکان روابط بسیار مناسبی را پدید می آورم، حاوی نکاتی کاربردی و عملی بود.بنابراین توصیه من به این صورت نمود یافت که مطالب جهت فراگیری فشر فرهیحته ایران زمین در قالب کتابی کم حجم و کاربردی تالیف شود. البته تلاش های دکتر هاشم پور در یکپارچه سازی بخش های مختلف کتاب که در زمینه های مختلف ستودنی است.

حفظ اصالت ترجمه کتاب اصلی، توضیحات بومی شده مطالب و مثال های کتاب را باید از نقاط قوت این کتاب برشمرد. پس از مطالعه این کتاب خود من توانستم بخش های مختلفی را که به صورت درمانی ارائه شده بود را بیآزمایم. بخش هایی نظیر نحوه رفتاری، غدا، انواع بازی ها، بخش پاسخ و آموزش و … که وضعیت کودک مبتلا را بصورت مشهود بهبود بخشید. پس با این آزمون و مطالعه سایر منابع موجود به وضوح می توان کاربردی بودن راهکار های کتاب را نشان داد.

با بیان این گفتارها به عنوان فردی که پیش از انتشار نسخه اصلی این کتاب توفیق مطالعه و به کار گیری مطالب را داشته ام تصمیم گرفتم تا مقدمه ای بر این کتاب بنویسم. عزیزان این کتاب را تهیه کنید و بخوانید، حتی اگر شده آن را امانت بگیرید، حجم پایین کتاب را به راحتی می توانید با چند ساعت صرف زمان مطالعه نمایید.

آگاهی بیشتر و به کارگیری آن یعنی جلوگیری از تکرار تجربه های دیگران توسط ما، با مدیریت صحیح زمان، انرژی و تخصص موفقیت در بالای قله در انتظار شماست!

نوروز ۹۷  /  دکتر و مهندس سامان کرمی

 

ADHD’   کودکتان به مداخله سریع شما نیاز دارد

آماده اید؟ آیا به کمک نیاز دارید؟ نگاه کنید و ببینید در مقابل چه پدیده ای قرار دارید

مبتلا بودن به ADHD  میتواند بسیار خسته کننده و استرس آور باشد و خانواده، والدین و آموزگاران را آشفته سازد. بسیاری از والدینی که کودکشان به ADHD تشخیص داده شده است احساس سردرگمی میکنند و نمیدانند ازکجا باید شروع کنند؟ چکار کنند؟ چگونه با این مساله برخورد کنند؟ توصیه های چه کسی را گوش کنند؟ چه کارهایی را انجام ندهند؟ دریافت کردن پیامها و تلفن ها ی معترضانه معلمان خسته و ناراحت، دیدن اینکه کودکتان در توجه کردن مشکل دارد، نمیتواند یکجا بنشیند و رفتارهای غیر قابل کنترل دارد و در عین حال بسختی تلاش میکند که تمرکز داشته باشد، خسته و خشمگین میشود، باعث میشود احساس گناه به شما دست دهد و فکر کنید آیا شما در بوجود آوردن این مشکلات مقصر هستید؟ اگر نگران این مساله هستید و نمیدانید که باید از کجا و چگونه شروع کنید، خواندن این کتاب میتواند در فهمیدن ADHD بسیار کمک کننده بوده و چگونگی برخورد با آن و راههای مختلف درمانی را نشان دهد. در این کتاب سعی در این است تا مناسب ترین و عملی ترین روش های مداخله ای و آموزشی برای کودکان مبتلا به ADHD معرفی شوند. روش هایی که کفایت و کارایی آنها در طی بررسی های قابل تکرار و دارای گروه کنترل به اثبات رسیده است. کتاب حاضر به منظور هدایت والدین، درمانگران و مربیان کودکان مبتلا به ADHD تهیه شده است. امید است خواندن این کتاب به کودکان ADHD کمک کند بتوانند ضعف های خود را بپذیرند و بر آنها فائق ٖآیند، استعداد های خود را پرورش دهند، از توانایی های خود استفاده کنند و از موجودیت خود خوشنود باشند که اگر اینگونه باشند در جدال با اختلال نقص توجه / بیش فعالی پیروز شده اند.

تعریف:

اختلال بیش‌فعالی همراه با نقص توجه یکی از شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی در کودکان است که به اختصار ADHD [1] نامیده می‌شود. در یک تعریف جامع، این اختلال با فعّالیت بیش‌ازحد، فقدان توجه، رفتارهای تکانشی و یا ترکیبی از این موارد همراه است. ۳٪ تا ۵٪ درصد کودکان به این اختلال مبتلا هستند و در پسرها شایع تر است. برای تشخیص این اختلال لازم است دست ‌کم برخی از علائم تا قبل از سن هفت سالگی بروز کند. علائم باید حداقل شش ماه باقی بماند و علائم این اختلال دست‌ کم در دوموقعیت اجتماعی مختلف مانند خانه، مدرسه، زمین بازی، محل کار و… مشاهده شود. در این کتاب از حروف اختصاری ADHD برای عبارت فوق استفاده شده است.

تاریخچه مختصری از ADHD:

بسیاری از مردم گمان میکنند که ADHD اختلالی است که اخیرا شناخته شده است، ولی مساله به این سادگی نیست و ADHD قدمتی بسیار بیشتر از آنچه مردم گمان میکند دارد، حقیقت این است که در گذشته با این نام خوانده نمیشده و نامهای متعددی در طول زمان از آن خود داشته است.

در سال ۱۹۰۲ پزشک اطفال انگلیسی به نام جرج فردریک استیل [۲] شرح حالی به نام لاسنت در مورد کودکانی با آشفتگی حرکتی قابل توجه، آستانه توجه پایین، عدم خویشتنداری و عدم کنترل تکانه نوشت. در شرح حال لاسنت او این خصیصه های رفتاری را به عدم توجه کودک در مراعات کردن حال دیگران نسبت داده بود و این اختلال راکاستی کنترل اخلاقی نامید. این تصور غلط همان برداشت نادرست در ارتباط با ADHD است که در آن کودک مبتلا معمولا به اشتباه به عدم داشتن کنترل بر رفتار خود سوءتعبیر میشود و کودک را مسئول به داشتن کنترل بر اعمال و رفتار خود و نشانه های خود میداند.

در دهه ۱۹۲۰، موارد مشابه دیگری شامل اختلال رفتاری پس آنسفالیتی [۳] گزارش  شده است که این اختلال نیز با داشتن نشانه ها و علائمی همچون تکانشگری، بیش فعالی و کم توجهی بسیار شبیه به ADHD است. در دهه های بعد محققان (هوهمن، ۱۹۲۲؛ کاهن و کوهن، ۱۹۳۴) [۴] پی بردند که این نشا نه ها با آسیب مغزی در ارتباط است و آنرا آسیب خفیف مغزی نامیدند و این اختلال بعنوان یک اختلال بیولوژیکی شناسایی شد تا اخلاقی. در همین زمان کانر پولو [۵] این سندرم را واکنش بیش جنبشی نامید که مشخصه آن بیقراری و بی توجهی بود.

در دهه ۱۹۳۰ دکترها تصمیم گرفتند که از داروهای محرک به منظور کمک به کودکانی که بیش فعالی داشتند استفاده کنند و در سال ۱۹۳۷ بردلی[۶] بنزدرین را کشف کرد که باعث بالا بردن توجه و بهبودی عملکرد تحصیلی شد. در اینجا این سؤال پیش می آید که چرا دکتر ها میخواستند به کودکان بیش فعال داروی محرک بدهند؟ حقیقت این است که این داروها کودکان و بزرگسالان نرمال را تحریک میکرد اما به گونه ای معکوس بر افرادی که درگیر این اختلال بودند تاثیر میگذاشت.

سلمنت و پیتر [۷] در سال ۱۹۶۲، تشخیص دادند که همه افراد مبتلا آسیب مغزی ندارند و این اختلال، اختلال خفیف مغز نام گرفت. در دهه ۱۹۸۰ بود که عنوان اختلال بیش فعالی – کمبود توجه (ADHD) به وجود آمد که میتوانست بدون بیش فعالی (اختلال کمبود توجه – ADD[8]) نیز باشد.

جهت مطالعه ادامه مطلب لینک افزودن به سبد خرید و پرداخت را فشار دهید

1 دیدگاه برای کتاب هر آنچه باید راجع به ADHD بدانید

  1. سحر

    سحر مهربان :
    بسیار کتاب خوبی بود ، بچه ام خیلی بهانه گیر بود حالا بهتر می تونم باهاش کنار بیام.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *